مگامنو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سرویس‌های تاکسی اینترنتی | SMART Taxi

پیشرفت تکنولوژی تاثیرات بسیار زیادی را بر روی زندگی افراد مختلف گذاشته و به نوعی تکنولوژی‌های مدرن مسیر زندگی انسان‌ها را عوض کرده است. در حال حاضر اکثر مردم جهان وقت زیادی را صرف استفاده از تلفن‌همراه خود می‌کنند و گوشی‌های هوشمند به یکی از ضروری‌ترین وسایل زندگی هر فرد تبدیل شده است. در گذشته افراد از گوشی‌های موبایل صرفا برای تماس یا نهایتا ارسال پیامک استفاده می‌کردند، اما با پیشرفت سریع و بسیار عجیب گوشی‌های موبایل، تماس و پیامک جای خود را به شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های اینترنتی دادند.

استفاده از این سرویس‌‎ها در اکثر مواقع رایگان بوده و باعث کاهش هزینه‌های افراد می‌شود که همین موضوع سب شده است تا کاربران وقت بسیار زیادی را صرف استفاده از شبکه‌های اجتماعی کنند. اما یکی از موارد بسیار برجسته‌ای که گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار داده‌اند، نرم افزار‌های تاکسی‌های اینترنتی است.

تاریخچه تاکسی‌های اینترنتی به سال ۲۰۰۹ باز می‌گردد؛ در سال ۲۰۰۹ شخصی با نام گرت کمپ برای رفت و آمد خود و دوستانش راننده‌ای استخدام کرده بود که برای او هزینه‌ای ۸۰۰ دلاری در نظر گرفته بود، وی برای کاهش هزینه رفت و آمدش به این فکر افتاد که اگر این هزینه بین سایر مسافرین تقسیم شود، باعث کاهش چشمگیری هزینه سفر هر شخص خواهد شد و به این ترتیب وی اولین استارت‌آپ مربوط به تاکسی اینترنتی در جهان را تاسیس کرد. لازم به ذکر است که اوبر یک سرویس هم سفری آنلاین در جهان محسوب می‌شود که تنها خدمات خود را به تاکسی گیرنده ارائه نمی‌دهد و ممکن است اگر فردی دیگر در مسیر تاکسی گیرنده وجود داشته باشد، همراه او سوار تاکسی شود تا هزینه سفر کاهش پیدا کند.

چند سالی است که در کشور ما نیز تاکسی‌های اینترنتی شروع به فعالیت کرده‌اند و توانسته‌اند در بین مردم از محبوبیت خوبی برخوردار شوند، در ادامه قصد داریم این دسته از استارت آپ های حوزه تکنولوژی را معرفی کنیم؛

سرویس تاکسی اینترنتی - اوبر و اسنپ
این محتوا فقط برای کاربران وارد شده است.لطفا برای مشاهده این مطلب وارد شوید.

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *