حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

آدام موسری | Adam Mosseri

adam-mosseri-ceo-de-instagram_آدام موسری

آدام موسری | Adam Mosseri

آدام موسری (به انگلیسی: Adam Mosseri) یک کارآفرین آمریکایی–اسرائیلی است که قبلاً به عنوان مدیر اجرایی در فیسبوک مشغول به کار بود. او مخصوصاً برای ایجاد خبرخوان این اپلیکیشن شناخته شده‌است. موسری یک هفته پس از اعلام استعفای غیرمنتظره کوین سیستروم و مایک کریگر، بنیانگذاران اینستاگرام توسط فیسبوک در اکتبر ۲۰۱۸ (مهرماه ۱۳۹۷) به عنوان رئیس جدید اینستاگرام انتخاب شد.

آدام موسری ( Adam Mosseri ) در شهر نیویورک متولد شده است و تحصیلاتش را در دانشگاه نیویورک و در رشته‌ی طراحی اطلاعات به اتمام رسانده است . رشته‌ی تحصیلی او، ارتباط بسیار  نزدیک و مستقیمی با شغل‌های بعدی او دارد. در واقع طراحی اطلاعات به ‌معنی استفاده از طرح های گرافیکی و دیگر ابزارها برای نشان دادن دقیق تر وبهتر اطلاعات است.

این رشته‌ٔ تحصیلی سبب میشود تا ارائه‌ی داده و اطلاعات را به صورتی بهینه‌سازی کند تا بهترین تجربه‌ی کاربری در مواجهه با آنها نیز رقم بخورد. موسری بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه در سال۲۰۰۶ وارد آکادمی هنر سان‌فرانسیسکو شد.

از مسئولیت‌های او در این آکادمی نوعی آموزش به‌همراه تحصیل بود. او در سال ۲۰۰۲ همزمان با تحصیل، آژانس مشاوره‌ٔ طراحی‌های مخصوص خودش به اسم Blank Mosseri را تأسیس کرد و به عنوان سمت مدیریت در آن مشغول فعالیت شد. سرنوشت بعدی آدام در سال ۲۰۰۷ رقم خورد. او در آن سال به عنوان مسئول طراح محصول و رابط کاربری وارد تیم شرکت TokBox شد. این استارتاپ اکنون نیز فعالیت دارد و خدمات متنوعی را برای ارائه‌ی ویدیو، صوت و پیام‌رسانی در داخل ‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها عرضه می‌کند.

موسری ۳۸ ساله که مجله بیزینس اینسایدر در سال ۲۰۱۵ او را «بازیکن قدرتی» فیس‌بوک نامیده بود،همراه با همسرش مونیکا و سه پسرشان در سانفرانسیسکو زندگی می‌کنند. آدام و مونیکا به امور خیریه علاقمندند و در خیریه‌های محلی از جمله پروژه شانتی – که موسسه‌ای مردم‌نهاد برای کمک به افراد مبتلا به ایدز و سرطان است- مشارکت می‌کنند.

تحصیل و سال‌های اول فعالیت

adam-mosseri-ceo-de-instagram_آدام موسری

آدام موسری متولد نیویورک است و البته به‌خاطر تجربه و شهرت پایین او نسبت به بزرگان دنیای فناوری، بیوگرافی دقیقی از این مهندس طراح در دست نیست. اطلاعات جزئی که از موسری در پروفایل لینکدینش موجود است، تنها تحصیل دانشگاهی او را نشان می‌دهد. آدام موسری در دانشگاه نیویورک و در رشته‌ی طراحی اطلاعات در خلال سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ (۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵) تحصیل کرده است.

موسری در رشته طراحی اطلاعات (بهینه‌سازی تجربه کاربری در دریافت محتوا) تحصیل کرده است

رشته‌ی تحصیلی آدام، ارتباط مستقیمی با شغل‌های بعدی او دارد. در واقع طراحی اطلاعات به‌معنای استفاده از المان‌های گرافیکی و دیگر ابزارها برای نمایش هرچه بهتر اطلاعات است. این رشته‌ی تحصیلی تلاش می‌کند تا ارائه‌ی داده و اطلاعات را به‌نوعی بهینه کند که بهترین تجربه‌ی کاربری در مواجهه با آنها رقم بخورد.

موسری پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه در سال ۱۳۸۵ (۲۰۰۶) وارد آکادمی هنر سان‌فرانسیسکو شد. سمت او در این آکادمی نوعی آموزش به‌همراه تحصیل بوده است. او در سال ۱۳۸۱ (۲۰۰۲) و در حین تحصیل، آژانس مشاوره‌ی طراحی خود با نام Blank Mosseri را تأسیس کرد و به عنوان مدیر در آن فعال بود.

مقصد بعدی آدام در سال ۱۳۸۶ (۲۰۰۷) رقم خورد. او در این سال به‌عنوان طراح محصول و رابط کاربری وارد تیم TokBox شد. این استارتاپ هنوز هم فعال است و خدماتی را برای ارائه‌ی ویدیو، صوت و پیام‌رسانی در داخل وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها عرضه می‌کند.

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

توضیح الگورریتم اینستاگرام از زبان آدام

گفتگو با آدام موسری

اگر در اینستاگرام فعالیت جدی میکنید، پیج آدام همواره در حال انتشار فیچرهای جدید و اطلاعاتی در مورد الگوریتم های اینستاگرامه که خیلی میتونه بدردتون بخوره، چندتا از ویدئوهاش رو براتون میذارم؛

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *