مگامنو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ماکی هستیم؟

و چرا اینجاییم؟!

سلام! امیدوارم که حالت خوب باشه، عالیه که در این صفحه هستی، منم شگفت زده ام چون می خوام بگم که چرا جای درستی رو انتخاب کردین.

بدون هیچ اغراقی تنها دلیل حضور ما در اینجا، شما هستید. نمی‌دونم دنبال چی بودی که به اینجا گذرت خورده اما همین اول بگم خیلی خوشحالیم که در این سایت هستی و داری از مطالب‌ش استفاده می‌کنی؛ نوشته این صفحه بیشتر داستان شکل گیری، شفاف سازی اهداف، مأموریت‌ها و چشم انداز این سایته؛ ممنون که همراه ما هستی.

Designer Glasses - لوگو محبی دیزاین

مدت زیادی نمی‌گذره از وقتی که اینترنت در سطح دنیا ارتباطات عمیقی به وجود آورده بین آدما و فعل تولیدمحتوا در فضای دیجیتال بسیار مورد توجه قرار گرفته و از طرفی کمتر کسی رو می‌تونیم ببینیم که بااین فنـاوری ناآشنا باشه و یا به‌نحوی ازون استفاده نکنه!

خیلی وقت بود دنبال یک وبسایت با محتوای دیزاین محور باکیفیت بودم که بصورت تخصصی دیزایــن و رشته های‌دیزایــن محور رو مورد بررسی قرار بده، بدون ریپورتاژهای تبلیغاتی در مقالات و تبلیغات ساعتِ فیکِ رولکس و امثالهم در حواشی وب‌سایت…
 فضایی که صرفا به کپی کردن مقاله‌ها بسنده نکنه و تا حد امکان ترجمه های‌ قابل فهمی ارائه کنه!

وقتی دیدم نیست و کسی اون‌رو راه اندازی نمی‌کنه، تصمیم گرفتم خودم این کار رو انجام بدم…

اینترنت و تاثیر آن در آموزش
 • -محتوای تکراری و کپی
 • -ترجمه های ناقـص و پراکنـده دنیای وب فارسی
 • -مقالات تلیغاتی و منحرف کننده

باعث شد به فکر راه اندازی یک وبسایت:

 • -معتبر و جامع در زمینه دیزایـن
 • -مطالـب بــه‌روز وبـاکیـفـیـت ،
 • -محتـوای برند دار و به دور از ریپـورتاژهای تبلیغاتی 

برای کاربران فارسی زبان بیفتم.

دنیای مدرن در حال پیشروی است و اینترنت سر انگشتان همه ما جاری‌شده، و دسترسی به محتوا های پراکنده و بی ربط بهم حواس ما رو می‌تونه به راحتی از خودمون و علایقمون دور کنه! قطعا بودنِ در یک محیط ایزوله که در اون فقط به آموزش و یادگیری می‌گذره ارزشمند و مهمه! (در مقابل محیط ایزوله، محیطی مثل اینستاگرام هست که هر چیز بی ربطی رو ممکنه شما توی تایم لاینت ببینی!) امروزه بودن فضا هایی مثل:

متمم (motamem.org) ، برای کسانی که به توسعه مهارت های فردی شون نیاز دارن،

گنــجـور (ganjoor.net) ، بـرای کسانی که به شعـر و ادب فـارسـی عـلاقـه دارن،

– بی پلاس (bpluspodcast.com) برای کسانی که حوصله خوندن کتاب کامل رو ندارن، ولی لااقل یه خلاصه ازش رو گوش می‌دن،

مستر کلاس (masterClass.com) ، برای کسانی که به ورکشاپ های اساتید خارجی علاقه دارن،

و … مهـــم، ضـــروری و اجتناب ناپذیره؛

شخصیت انسان مدرن با دنیای دیجیتالی‌ش گره خورده و اگر ساعتی از روز رو در چنین محیط های ایزوله ای نباشیم نمی‌تونیم توقع رشد داشته باشیم! تمام این وب سایت ها امروز تبدیل به گنجینه های ارزشمندی شدن که می‌تونن علاقه مندان به رشد و یادگیری رو کمک کنن تا کمی بهتر بشن و با بهینه ترین حالت ممکن بتونن به سطح ایده آل ذهنی ‌خودشون رو نزدیک کنن.

محبی-دیزاین---گوش-و-لپ-تاپ

ما هم با هدف تبدیل شدن به یک منبع معتبر پا در مسیری طولانی گذاشتیم و صدالبته که هنوز خیلی مونده تا به سطح ایده‌آل مون برسیم.
بخش زیادی از محتوای متنی و مقاله‌های محبی‌دیزاین در حال حاضر کاملا رایگان بوده و فقط با ثبت نام در سایت در دسترس شما قرار می‌گیرد؛ البته خواهش می‌کنم گول رایگان بودنش رو نخورید، هزینه و زمان زیادی برای تهیه این محتوا می‌شه، خیلی از اوقات وقتی منابع‌ی به رایگان در اختیار ما قرار می‌گیره قدرش نمی‌دونیم و به سادگی از کنارش عبور می‌کنیم.

(نکته: اگر دوست مون دارید، می‌تونید در ساخت مدرسه دیجیتالی ما سهیم باشید Donate link)

 

داریم واسه چه هدفی تلاش می‌کنیم؟

شروع داستان وبسایت محبی‌دیزاین اواخر سال 1399 کلید خورد و تا امروز و با مدت زمان کمی به لطف خدا و همراهی شما کاربران عزیز، تونسته جایگاهی در بین وبسایت‌های فارسی زبان بیابد و چراغ راهی برای جوانانی که بدنبال کسب موفقیت و کارآفرینی در زندگی شان هستند، باشد؛  ما هروزه  در حال ارتقاء سطح محتوا مون هستیم و همچنین با افتتاح بخش کلوب دیزاین تصمیم گرفتیم بخشی از محتوا رو ویژه برای کاربران سطح الیت تری تهیه کنیم و به جای به   جایِ

  تولید کم کیفیت برای تمام دنیای اینترنت
خودمون رو محدود کنیم و
   تولید با کیفیت برای افراد مشتاق تر
رو انتخاب کنیم؛ افرادی که بفکر غرق شدن در دنیای شگفت انگیز دیزاین و مثل ما عاشق دنیای طراحی محصول هستند؛ اینجا و در پشت صحنه – یا به قول بچه های برنامه نویس بَک اِندسایت- در حال توسعه یک کلوب خصوصی با اعضاء منحصر بفردیم تا بتوانیم خدمات ویژه تری رو بهشون ارائه کنیم.باکمی گذراندن وقت در این وب‌سایت به وضوح متوجه خواهید شد که در اینجا:

 • با مهارت دیزاین عشق می‌کنیم نه با محصولات، نه با برندها،
 •   از جزئیات طراحی لذت می‌بریم، نه از فرم های بزرگ و بلا استفاده،
 •    به میزان کارابودن یک محصول امتیاز می‌دیم نه به تعداد مصرف کننده‌گانش!
 • و همچنین در اینجا، خبری از ریپورتاژ های تبلیغاتی با هدف خرید یک محصول خاص نیست، بلکه در تیم تحریریه محتوا  به کیفیت مطالب وسواس زیادی بِخرج می‌دهیم و شاید باورتان نشود که برخی از مقالات بیش از 300 بار پرداخت و بروزرسانی شده اند. ما همواره تلاش می‌کنیم به سواد خودمون بسنده نکنیم و تا حد امکان محتوا رو از منابع و کُتب معتبر علمی و تخصصی نقل کنیم؛ تمام این پروسه و فیلترها زمان‌برهستند و هزینه زیادی برای ما دارند، و شما نیز اگر:

به خوراک مغز خودتون اهمیت می‌دید،

 •  به آرامش بصری در زمان مطالعه اهمیت می‌دید،
 •  و به کیفیت محتوا، معتبر و مرتبط بودنش اهمیت می‌دید؛ اینجا محل مناسبی برای شماست.

ما حوزه انتشار محتوا مون رو تا حد ممکن تخصصی کردیم تا در عین مفید بودن بتونیم یک ترکیب جذاب از محتوای مرتبط با مهارت های دیزاین رو یکجا جمع کنیم.

چرا حوزه دیزاین رو انتخاب کردیم؟!

حوزه دیزاین و طراحی محصول مرز مشترکی بین مصرف کننده های نهایی محصول و طراحان و تولید کننده های اونه و همینطور در هر اقتصادی، چرخش مالی یک کشور تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت زندگی مردم اون کشور داره و کارآفرینان یکی از قدرتمندترین مهره های گردش این چرخه اقتصادی هستند، به زبان ساده در هر کشوری، در هر شرایطی به همت کارآفرینان میتوان یک اقتصاد شکست خورده را تبدیل به یک اقتصاد ابرقدرت کرد (برای نمونه ژاپن)

به گفته آدام‌ اسمیت:

یک کارآفرین هزاران بار بهتر از یک فیلسوف، اقتصاددان، مهندس و یا دکتر می‌تواند در وضع زندگی مردم بهبود ایجاد کند، کارآفرینان نقش‌کلیدی در بهبود اوضاع اقتصادی یک کشور رو دارن و اونها همیشه از شرایط ناراضی هستند و می‌خواهند همه‌چیز رو تغییر بدن، کارآفرین پیشروی می‌کند و همیشه وضع موجود رو زیر سوال می‌بره!

این وبسایت، دروهله اول تنها وظیفه مهمی که داره هدایت جوانان به سمت کارآفرینی و انگیزه دادن به اون‌ها برای رشد و پیمودن مسیر خودشکوفایی و خلق ایده‌هاشون هست،  جوانانی که بدلیل عدم وجود اعتماد به نفس کافی ترجیح می‌دن در یک محیط امن کارمندی مشغول به کار بشن و بسمت رویاهای خودشون حرکت نکنن، امیدواریم سهم کوچکی در موفقیت عظیمِ شما جوانان عزیز در زندگی شخصی و همچنین سهمی در موفقیت و سربلندی کشورمان داشته باشیم،ما فقط به کمک همدیگر میتوانیم تغییرات بزرگی ایجاد کنیم؛ در ضمن…

شما اجازه ندارید ایده‌هایی که در سر دارید رو فراموش کنید، اگر ایده‌ای دارید، یعنی توان ساختن آن هم به شما داده شده…

ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم اونها رو تولید کنید و در این مسیر کمی بهتر شوید. و راه‌کاری که ما ارائه می‌دیم شیوه و منش تفکر دیزاین هستش؛ دیزاین یکی از ابتدایی ترین ویژگی های هر چیزِ انسانی و از عوامل اصلی تعیین کننده کیفیت زندگی انسان و مقوله ای بسیار با اهمیته. به ندرت جنبه‌ای از محیط مادی رو می‌تونیم پیدا کنیــم که نتونــه با دیزایــنِ بهتر به نحــو موثری بهبود پیدا کنه؛ یکی از عوامل ابهام معنای این واژه طیف بسیار وسیع کنش‌هایـیِ که دیزاین قلمـداد می شن، انواع رشته هایی رو در نظر بگیرید که تحت مقوله دیزاین می‌گنجند مثلِ:دیزاین صنایع دستی، دیزاین صنعتی، دیزاین تبلیغات، دیزاین مهندسی، دیزاین محصول، دیزاین گرافیک، دیزاین فشن و دیزاین تعاملی، فقط چند نمونه از اونهاس! همچنین می‌تونیم فهرست متنوعی از انواع کارهایی رو به این لیست اضافه کنیم که مردم فقط به خاطر کسب اعتبار، واژه “دیزاین” اون رو به حرفه شون اضافه می کنن، مثلِ: دیزاین مو، دیزاین ناخن، دیزاین گیاهان، و حتی دیزاین مراسم خاکسپاری. ما اینجا و در این سایت قصد دارین با عینکی نو به دنیا نگاه کنیم، عینــک دیزایــنری. به‌قول جناب مولانا؛ پیش چشمت داشتی شیشه‌ی کبود*زان سبب دنیا کبودت می‌نمود ؛ما می‌خوایم در این سایت نگاهی نو به دنیا رو یاد بگیریم، نگاهی که در جهت پیشرفت دنیا گام بر می‌داره، ایده و راهکار ارائه می‌ده و این نگاه به جهان می‌تونه یک محرک قوی برای زندگی بهتر خود ما و دیگر انسان ها باشه. و البته که در مورد دیزاین در این صفحه به تفصیل صحبت کرده ام، بگذریم.

 •  

لایه های عمیق تر...

محتوای تألیف شده 

آن‌چیزی که از جنس مقاله در محبی دیزاین می‌خوانید، نه ترجمه است و نه کپی‌برداری از سایت‌ها و کتاب‌های دیگر (هرکجا هم که چنین بوده، منابع آن لینک و پیوست شده‌اند)؛ مقالات به معنای دقیق کلمه برای شما «تألیف و تنظیم» شده‌اند!

مترجم صرفا از روی یک سری مطالب و مقالات مشخص محتوای مورد نظر را دقیقا ترجمه می‌کند و تمام تلاش او بر این است که به اصل مطلب وفادار باشد. ضمن اینکه این احتمال وجود دارد که چندین و چند ترجمه دیگر نیز از همان محتوا موجود باشد.

تألیف محتوا در واقع به فرایند نگارش و خلق محتوا با استفاده از منابع مختلف در کنار دانش و تجربه‌های شخصی گفته می‌شود که در نهایت مطلب خروجی از لحن و ادبیات نگارنده و مؤلف خود بهره می‌برد. 

مؤلف به این معنا نیست که همهٔ آن‌چه می‌خوانید، تراوشات ذهنی نویسندهٔ مطلب است و هیچ نکته‌ای از هیچ‌جا نقل نشده است -همانطوری که معتبرترین و معروف‌ترین کتاب‌هایی که برترین ناشران جهان نیز منتشر می‌کنند، چنین نیستند- کافی‌ هستش به بخش منابع و مراجع کتاب‌های معتبر سر بزنید تا ببینید ده‌ها و صدها منبع مختلف برای تدوین یک کتاب به کار رفته‌اند؛ 

از آنجایی که محتوای خروجی حاصل تلاش ذهنی و خلاقیت نگارنده آن است و برای آماده‌سازی و گردآوری ان زمان زیادی صرف شده و تحقیقات متعددی انجام گرفته است، بنابراین محصول خروجی هیچ‌گونه نمونه مشابهی ندارد و کپی‌شده نیست. در واقع این همان محتوای منحصربه‌فرد یا به اصطلاح یونیک است که نظیر ندارد.

مهمترین ویژگی‌های این نوع محتوا این است که:

 • – محتوای تالیفی کپی یا ترجمه شده نیست و نمونه مشابهی ندارد.
 • – برای گردآوری منابع و تالیف محتوا با کمک دانش شخصی و تجربه‌های فردی، نیازمند صرف زمان، مطالعه و پژوهش زیادی می‌باشد.
 •  – امکان به‌روزرسانی و ویرایش محتوای تالیف شده در هر زمانی وجود دارد.
 • – منشأ این محتوا از ذهن و خلاقیت نگارنده آن است و لحن و ادبیات خود او را دارد وچارچوب مطلب، مثال‌ها و شیوهٔ بیان مطالب کاملاً ویژه است.

و این محتوا هم تا مقدار بسیار زیادی سفارشی شده و محتوای مربوط به رشته های تخصصی مثل :

هیچ مشابه‌ای در سطح وب فارسی و انگلیسی ندارن. جنس محتوا ترکیبی از متن، ویدئو، پادکست هستش و  ادبیات محتوای سایت بیشتر از اینکه “کاملا خشک و علمی” باشه “مفید و عمومیه” عمومی نه به این شکل که همه دوستش داشته باشن، اما به دلیل رویکرد ما (که یادگیری و الهام بخشیه) باعث می‌شه خودتون رو در رشته مورد علاقه تون غرق کنید. اگر تمام محتوای مرتبط با علاقه تون رو بتونید یکجا پیدا کنید. چرا که نه؟ حالا اگر یک رویکرد حل مسئله هم بتونید در برنامه ریزی تون لحاظ کنید می‌تونید وارد دنیای طراحی و تولید محصول بشید.

درنهایت…

امیدوارم مطالب این سایت بدردت بخوره و از صمیم قلبــم برات آرزوی موفقیــت می‌کنــم؛و در انتهاهم ازت سپاسگزارم که اینجایی و وقت گذاشتی این متن رو خوندی و همینطور مطالب دیگه ما رو، با آرزوی حل مسائل اساسی در جهان هستی. ✨ 👓

قصه محصول‌ت رو بنویس، کسبُ‌کار شخصی‌ت رو شروع کن