مگامنو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کلاس پیشرفته مسیردیزاینر | طراحی محصول و استارت‌آپ

بنظر شما چرا تعداد کمی از افراد، تیم‌ها و شرکت‌ها حجم عظیمی از منابـع و مخاطبین رو در اختیـار دارن؟

"معرفی کلاس پیشرفته مسیـــردیزاینــر"

یادگیریِ زندگـی به سبک دیزاینـری، طراحـی اصولـی محصـول و خدمات، راه‌اندازی و مدیریت کسـبُ‌کار شخصـی

از نقطه نظر بحث کلی ما اصولا دیزاینر کسیِ که به همه موضوعات با عینک دیزاین نگاه کنه و بتونه برای حل مسائل انسانی راه‌حل ارائه کنه، راه‌حلی در غالب یک محصول؛ یعنی در هرکجا که شما نام دیزاینر رو می‌شنوید می‌تونید فورا این سوال رو در ذهنتان از خود بپرسید که این شخص چه محصولی را طراحی و تولید کرده؟

 

از طرفی در گذشته، عبارت Product / محصول   فقط برای محصولات مادی و چیزهایی که می‌تونستید در قفسه‌ی فروشگاه‌ها پیدا کنید، کاربرد داشت، اما امروزه، وقتی از محصول صحبت می‌کنیم، منظور ما بسیار گسترده تر از گذشته است و طراحی محصولاتی  مثل وب سایت ها و اپلکیشن ها، خودرو ها و محصولات دیجیتالی رو هم شامل می‌شــه. این سلسله درس ها فصل مشترکی برای طراحی و توسعه محصول در تمامی صنایع دیزاین است.

 بدترین اتفاقــی که می‌تونه بر سر محصولی بیفته اینه که از کارکرد اصلی خودش جدا بشه و به مقوله‌ای تزئینی و بی‌خاصیت بدل بشه، که امروزه همچین محصولاتی در سطح بازار و در قفسه های فروشگاه بسیار به چشم می‌خورن!
محصولاتی که بدون در نظر گرفتن اصول اولیه طراحی دیزاین شدن و ذره ای به تجربه‌کاربری مصرف کننده ها اهمیتی ندادن و جاشون هم دقیقا تا ابد همونجاس، قفسه فروشگاه‌ها!

دیزاین محصولات فرآیندی پویاست و هیچوقت متوقف نمی‌شه، به این صورت که دیزاین هر محصول با توجه به بازخوردهایی که از کاربران دریافت شده و همچنین ایده‌های جدید خالقین آن محصول بهتر شده و بصورت نسخه‌ای جدید ارائه می‌شه، این اتفاق در محصولات فیزیکی بصورت ارائه نمونه جدیدی از محصول و بعضا با نامی جدید، و در محصولات دیجیتال بصورت یک بروزرسانی نمود پیدا می‌کنه. که ما به این فرآیند «توسعه دادن محصول» می‌گیم. خبر خوب برای علاقمندان به دیزاینر شدن و دیزاین محصول این که مدرسه دیزاین ما دوره ای آماده کرده تحت عنوان“مسیر دیزاینر” باتاکید بـر طراحـی و توسـعه محصـول و کسبُ‌کار.  که در ادامه می‌خوام با این دوره فوق‌العاده بیشتر آشناتون کنم، با من همراه باشید.

فایل صوتی
معرفی دوره مسیردیزاینـر
36:43 00:00

اطلاعات تکمیلی:

امروزه با پیشرفت بدون مرز تکنولوژی ‌هایی مثل اینترنت اشیاء دیگه تفاوتی بین محصولات فیزیکی و دیجیتالی نیست، مثلا مقایسه کنید روزی رو که یخچال ها فقط وظیفه نگه‌داری از مواد غذایی رو به عهده داشتن، اما امروز یخچال ها بصورت هوشمند می‌تونن به فروشگاه‌های آنلاین متصل بشن و هرچی کم داشته باشن رو سفارش بدن!
یا در نظر بگیرید که اکثر محصولات امروزه نیاز به طراحی اپلیکیشن هم دارن (مثلا یک هدفون، یا یک لامپ یا …) یا هر اکسسوری دیگه ای که در گذشته حکم یک وسیله بی جون رو داشته، وقتی روح تکنولوژی در اون دمیده می‌شه انگار تبدیل به محصولی زنده می‌شه، مسیردیزاینر به جای رویدادهای جاری تلاشش رو کرده تا روندهای حاکم در علم طراحی محصول رو تشخیص و بوسیله اون ها، مهارت دیزاین شما رو افزایش بده، از این رو برای تمام علاقمندان به دیزاین، فارغ ازینکه به چه رشته‌ای علاقه دارن مفید هست؛

این دوره به شکل یک سفر طراحی شده و ترکیبی از مهارت‌ها و متدهای طراحی + دانش راه‌اندازی و مدیریت کسبُ کار شخصیِ که در 5 قدم با سرفصل‌های زیر در کنار شما خواهم بود:

ما امروزه و در قرن اخیر در سناریو کاملا متفاوتی زندگی می‌کنیم، عصر فناوری و تکنولوژی ها ،فناوری ها مهمن و مهم تر از اون دانش استفاده ازون هاس، اگر ما طریقه استفاده از فناوری هارو ندونیم اونها اونطوری که هستن موجب ایجاد آرامش و آسودگی در زندگی نمی‌شن و یک محصول هرچند که عالی و بی نقص باشه اگر نیاز های انسانی رو برآورده نکنه ارزشی نداره و در بازار جهانی با شکست مواجه می‌شه؛

اونچیزی که سخته ساخت محصول نوآورانه نیست! اونچیزی که سخته اینه که بفهمیم مردم واقعا چطور زندگی می‌کنن و علائق و نیاز های اونها چیه؟

اونچیزی که براستی سخته فهمیدن این موضوعه که چه چیزی برای مردم معنا داره؟

موضوع دیزاین همینه! اینکه یاد بگیریم چه چیزی زندگی مردم رو بهتر و معنا دار تر از چیزی که هست می‌کنه؟
این دوره و قواعد اون علاوه براینکه در شناخت مسیر حرفه ای دیزاین به شما کمک می‌کنه، باعث می‌شه:

 • موتور خلاقیت و ایده پردازی ذهنتون  روشن و در فرکانس “نوآوری و کارآفرینی” قرارتون می‌ده
 • مدیریت و دیسپلین در دیزاین رو به شما یاد می‌ده
 • و یادآوری این موضوع که ما با دیزاین به بهتر شدن دنیا کمک می‌کنیم، که این نه تنها می‌تونه یک هدف آرمانی برای زندگی باشه بلکه می‌تونه به بهبود کیفیت زندگی شخصی خودمون هم کمک کنه!

این دوره شمارو به سفری میبره که در اون یاد می‌گیرید چطور یک محصول بسازید که در متن زندگی انسانی جریان پیدا کنه!
سفری که در اون یاد می‌گیرید  چطور شرکت های بزرگ محصولاتی با هدف بازار جهانی خلق می‌کنن نه صرفا محصولی برای محله یا شهر خودشون!
در این سفر یاد می‌گیرید به محصولتون هویت ببخشید، هویتی که بتونید محصول رو در سطح جهانی عرضه کنید،
وقتی سفر تموم بشه شما نگاهتون به دنیا عوض می‌شه و عینک دیزاین،‌ برای همیشه روی چشمتون خواهد موند، عینکی که به همه موضوعات با یک دید دیزاینی نگاه می‌کنه و در راستای بهبود کوچکترین چیزها گام برمی‌داره؛

تاکید می‌کنم که فرقی نداره شما قصد طراحی یک خودرو رو دارید یا یک نرم‌افزار، قصد طراحی یک چاقو میوه خوری رو دارید یا افتتاح یک رستوران!

فرآیندی که در این دوره تدریس می‌شه توانایی شمارو در طراحی هر محصولی دوچندان می‌کنه! حتی اگر هیچ ایده ای ندارید که چه محصولی باید طراحی کنید هم این دوره بدردتون میخوره چون قرارِ دیزاین رو از الفبای اون تا یک سطح حرفه ای یاد بگیرید؛
حتی من توصیه می‌کنم با ذهن خالی وارد این دوره بشید، چون وقتی ذهنتون گسترش پیدا می‌کنه محصول کوچیکی که در ذهن داشتید ممکنه دیگه ارضاتون نکنه!

این سفر در وهله اول مخصوص افرادیِ که خواستار تغییر و ساخت مسیــری نـو در کســب‌ُکــار و زندگــی خودشون هستنــد بعلاوه:

 • دانشجویانی که فکر می‌کنند بعد از آموزشهای زیادی که دیده اند همچنان نکات مهم بازار کار رو نمی‌دونن✔
 • طراحانی که در فروش خودشون دچار مشکل هستند و بعد از پشت سرگذاشتن فرآیند طاقت فرسای تولید به نتیجه مد نظرشون دست پیدا نکردن✔
 • کارمندانی که از روزمره تکرار شونده خسته شدن و می‌خوان پا توی مسیری شغلی جذاب و پویا بزارن✔
 • علاقه‌مندان به تـمـام رشتـــه هـای مـهـــندسـی، طـراحـی صنـعـتـی و گرافـیـــک✔
 • صاحبان کسب و کاری کـه به دنبال رشد، بهبود و توسعه سبدمحصولات سازمانی خودشون هستند✔

در این سفر بصورت قدم به قدم و کاملا حرفه ای شمارو با فرآیند دیزاین محصول و راه‌اندازی کسبُ کار شخصی آشنا می‌کنم، فرآیندی که توی چند ساعت آموزش خلاصه شده اما اگر رعایت نشه و بخواید با آزمون و خطا و در مسیر کسب‌وکارتون یادشون بگیرید متوجه ضرر و زیان زیادی می‌کنتون؛
حتما افرادی رو دوربرتون می‌شناسید که اقدام به ساخت محصولی کردن قبل از اینکه بازار هدفشون رو بشناسن، من در این سفر تمامی مواردی که قبل از شروع هزینه کردن برای ساخت محصولی رو باید بدونید لیست کردم، و در طول سفر من تمریناتی رو به شما می‌دم و کتاب‌کاری رو طراحی کردم که ذهن شمارو مدام به چالـش می‌کشه و غرق در محصولات اطرافتون می‌شیــد!

این سفر آموزشی در 5 گام و بصورت قدم به قدم منتشر شده، به دو دلیل:

 1. اول اینکه در  پایان هر قدم تمرینات و ماموریت هایی داره که شما باید اون رو انجام بدید و بعد برید مرحله بعد؛
 2. و دوم اینکه یک هزینه زیادی رو یک دفعه پرداخت نکنید؛

در ضمن قدم اول دوره رو ببینید و به هر دلیلی خوشتون نیومد و یا احساس کردید براتون مفید نیست و باهاش ارتباط برقرار نکردید،  صد در صد وجه شما عودت داده می‌شه؛

برخی از منابع‌ی که در تألیف محتوای این محصول از آنها استفاده شده است:

کتاب‌ها:

-طراحی مبتنی بر فهم محصول – رون مونو
-طراحی احساسی – دانلد نورمن
-طراحی اشیاروزمره – دانلد نورمن
-دیزاین – جان هکست
-دیزاین یک شغل است – مایک مونتیرو
-تیم تجربه کاربری یک نفره – لی بولی
-اصل جهانی طراحی – ویلیام لیدول
-100چیزی‌که‌هرطراحی بایدراجع به آدما بدونه – سوسن وین‌شک
-چیرگی – رابرت گرین
-عناصر طراحی گرافیک – الکس وایت
-دیزاین بریف – پیترل فلیپس
-مصالح و ساختمان – سام فروتنی
-انسان، طبیعت، معماری – نازنین گلپرور
-مدیریت منابع انسانی – دکتر سیدرضا حسینی
-روانشناسی رنگ پنتون – لئاریس آیزمن
-راهنمای تیم سازی برای مدیران – گری اس تاپچیک
-رهبران آخر غذا می‌خورند – سایمون سینک
-باجواب به سوال چرا شروع کن – سایمون سینک
-وادارم نکن فکر کنم – استیو کورگ
-قلاب – نیر ایال
-اصول فروش – چارلز فوترل
-پایان عصر بازاریابی سنتی – سرجیو زیمن
– شما مشتری مورد علاقه من هستید – مایک مونتیرو

دوره های آموزشی:

– دوره آموزشی مدیریت (MBA)  – محمدرضا شعبانعلی 
– سمینار آموزشی مدیریت و کارآفرینی – احمد روستا
– دوره‌آموزشی مدیریت‌کسبُ‌کار – هاواردشولتز(مدیرعامل‌سابق استارباکس)
-دوره‌آموزشی خودکارآفرینی – سارا بلیکلی (موسس برند اسپانکس)
-دوره‌آموزشی خلق و ساختارشکنی – ایسا ری 

قبل از شرکت در این دورهبعد از شرکت در این دوره
هنرمند، صنعتگر، مهندس، طراحدیـزاینـــر
زندگی روتین کارمندیمدیریت کسبُ‌کار شخصی
طـراحـی سـلیـقـه‌ایطـراحـی اصـولـی
طراحی یک محصولطراحی سبد محصولات
طراحی بازار پسنـدطراحی دیزاین محور
مصرف کنندهتولید کننده
اتلاف منابعاستفاده بهینه از منابع
تبلیغات بی‌هدفتبلیغات هوشمند
هزینه تولید بالا، فروش کمهزینه تولید پایین، فروش زیاد

از یک آمریکایی نمی‌توان انگلیسی یاد گرفت

فضای مجازی پر است از انگلیسی زبان‌هایی که انگلیسی درس می‌دهند با میلیونها دنبال کننده و مخاطب و افراد معمولاً به صورت ناخوداگاه می‌گوید این شخص از مثلاً نیویورک با این لهجه خوب بهترین گزینه برای یاد دادن زبان است.به هرحال او دارد به خوبی انگلیسی حرف می‌زند. من هم همین را می‌خواهم پس او می‌تواند به من کمک کند؛ به این توجه نمی‌کند که این شخص، حتی هیچ کنترل و حتی درکی از فرآیند یادگیری زبان مادری‌اش را نداشته و هیچگاه مسیر یادگیری یک زبان را طی نکرده و هیچ درکی از چالش های این مسیر ندارد. همچنین به این توجه نمی‌کند که این شخص هیچ دانشی در زمینه یادگیری زبان دوم که صدها نفر ده‌ها سال است که روی آن کار میکنند ندارد. حتی شاید نداند که چنین رشته‌ای وجود دارد.
زبان بلد نبودن برای یک آمریکایی که فقط یک زبان بلد است، موضوعی غریبه است. او نمی‌داند مخاطب او در چه شرایط متفاوت و پیچیده‌ای است.

به جز این مثال، می‌توان ده ها مثال دیگر ذکر کرد؛ الان همه جا پر است از کسانی که به ما می‌گویند باید چکار کنیم اما نه ما را می‌شناسند، نه می‌دانند در چه شرایطی هستیم؛ مهم است کسی که قصد دارد راه عبور از یک مسیر را به ماه یاد می‌دهد، دقیقاً بداند که من که هستم، در چه نقطه ای هستم و چه مسیری را باید طی کنم یا حداقل قدم بعدی که باید بردارم چیست؟ یا حداقل اگر مطمئن است روشش درست است، باید قدم به قدم از من بازخورد بگیرد ببیند آیا با او همگام و سینک هستم یا نه. آیا دارم نتیجه موردنظر را می‌گیرم یا نه؟

با گفتن این مثال خواستم بدانید من آن آمریکایی که میخواهد به شما زبان یادبدهد نیستم، من مسیری مطالعاتی خودم رو برای شما جمع آوری کردم و سعی کردم از معتبرترین منابع در دسترس یک کلاس کاربردی و کارراه انداز تهیه و تنظیم کنم که برای تمامی رشته های دیزاین محور کاربردی باشه.

دوستش داشتید؟

‫13 نظر

 • Hadi Alavi گفت:

  mataleb khob va update,
  az tamrin ha va on ketab kar khili khosham omad
  dar kol ALII

 • زهراسمیعی گفت:

  مناسب رشته معماری هم هست ؟

  • محتوای این دوره مناسب تمام رشته های دیزاین محور هستش؛
   محتوای تخصصی در مورد رشته معماری در این دوره وجود نداره و همونطور که در بالا توضیح داده شده، ما در این دوره تمام رشته هارو یک استارت آپ و به طور کلی تر یک بیزنس در نظر میگیریم و با توجه به یک چهارچوب سعی میکنیم کوتاه ترین مسیر طراحی محصولات جدید و نوآورانه رو پیدا کنیم؛
   اگر بخشی از مقالات مسیر دیزاینر (+)رو مطالعه کنید بیشتر دستتون میاد که محتوای دوره حول چه مسائلی میباشد؛
   اگر به راهنمایی بیشتر احتیاج داشتید لطفا از طریق پشتیبانی سایت اقدام کنید؛

 • رضانصیری گفت:

  دوستان بهمراه اشتراک سایت اگر بخرید به نفع تون هست، من اشتراک یکساله رو خریدم و 4قدم دوره رو هم روش هدیه گرفتم،
  مطالب که در دوره گفته میشه، کاملا همسو با
  محتوای سایت که خیلی میتونه کمک کننده باشه،
  موفق باشید.

 • مریم گفت:

  من رشته ام طراحی لباسه، بخش زیادی از آموزش هاش به کار من نمیومد، اما بحث طراحی تطبیقی و بخش برندسازی رو خیلی دوست داشتم

 • majid -m گفت:

  قدم چهارم خداااااس، مرسی از شما، اومدم همین رو بگم فقط:)

 • user گفت:

  از منابع مشخصه که تحقیقات سنگینی پشت این دوره انجام شده،
  من نمیدونم چرا بعضی از مدرسین میترسن منابع شون رو بگن با اینکه بلاخره 99.9 در صد محتوا هاشون کپی دیگرانه، همین شفافیت اتفاقا باعث میشه آدم اعتماد کنه ،؛
  فقط یک سوال داشتم، شما مدرکی هم ارائه می‌دید؟

 • user گفت:

  یک پکیج ندارید بشه 5 قدم رو باهم خرید کرد؟ با 90 درصد تخفیف ??

 • سعادت گفت:

  فکرشم نمیتونید بکنید که چی در انتظارتونه؛ خفن خفن خفن?
  واقعا هرچی جلوتر میره دوره بیشتر مطالب جا میفتن، من الان قدم چهارم هستم و یکسری سوالات که توی قدم اول ایجاد میشن توی قدم چهارم پاسخش رو میگیره آدم و بیشتر اون قسمت واسم جالب توجه بود که اصلا من تا بحال فکر نمیکردم میتونم طراح خوبی باشم و یا من هم همیتونم خالق چیزی باشم، اما واقعا این سفر فقط بحث طراحی محصول نیست، پله پله بهت باور های قدرتمند میده، هی یواش یواش بهت پاس زمینی میده و قدم سوم و چهارم دیگه واست سانتر میکنه که گل رو بزنی؛ من را ضی بودم و خدا خیرتون بده??

 • غزال مهدی زداه گفت:

  من هر دو نسخه رو دارم، صوتیش بهتره اگر اهل پادکست باشید
  تصویریش 6 از 10
  صوتیش 9 از 10

 • مهندس آینده گفت:

  قدم اول رو دیدم و اومدم برای تهیه قدم دوم؛ تا اینجاش که راضی کننده بود

 • یاسین تبادکانی گفت:

  تجربه استفاده من از این سفر:
  1/ اصلا اونطوری که فکر میکردم نبود، چون من دوتا دوره طراحی محصول دیگه هم شرکت کرده بودم، اما این دوره ویژگیش اینه که راهنمای کاملی برای تشکیل یک تیم استارت آپی و مدیریت یک تیم تولید محصوله
  2/ قدم اول و دوم اگر حرفه ای هستید و یا تجربه کار در تیم های استارت آپی دارید واجب نیستند، با اینحال مباحثی که برای ایده پردازی مطرح میشن خیلی میتونن الهام بخش باشن که محصول جدیدی طراحی کنید؛
  اگر تجربه کار ندارید واقعا قدم دوم مهم و ضروریه دیدنش
  3/قدم سوم و چهارم که بحث های مربوط به طراحی مطرح میشن فوق العاده جذاب هستن و مشابه ش رو تابحال نشنیده بودم – مثلا هیچکس تابحال تجربه کاربری رو به این شکل توضیح نداده بود برام یا بحث طراحی تطبیقی که و اقعا نقطه عطف و برگ برنده این سفر بود واسه من
  4/قدم پنجم بحث هاش خیلی سنگین تر از چیزی بود که فکر میکردم، باید دوباره ببینم بعد نظر بدم ?

  جمع بندی من اینه که به مبلغی که واسش در نظر گرفته شده واقعا می‌ارزه و انگار چندین کتاب و چندین دوره کامپکت شدن و شما دارید قرصش رو میخورید?
  ممنون از جناب محبی و خیلی خوشحالم که شما رو پیدا کردم، موفق باشید✨

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *